Momiji - podzimním Japonskem s českým průvodcem Zájezdy Japonsko, Filipíny - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Japonsko, Filipíny

název zájezdu: Momiji - podzimním Japonskem s českým průvodcem


Země:
 
Japonsko, Filipíny
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za památkami, za přírodou
Ubytování: South Palms Resort
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 14.11.2017
Konec zájezdu: 27.11.2017
Počet nocí: 12
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
96 490,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji - pouze Japonsko
132 390,- KčCena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 3*
138 790,- KčCena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 4*
153 280,- KčCena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 5*
143 380,- KčCena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na ostrově BOHOL/PANGLAO 4*+
1 490,- KčVolitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu)

Cena zahrnuje:
 
* leteckou přepravu na trase Praha – Tokio / Osaka - Praha v optimální knihovací třídě, včetně všech tax a příplatků
* 11x ubytování dle programu v hotelech ve dvoulůžkovém pokoji (nebo jednolůžkovém pokoji za příplatek) minimálně 3* kategorie a 1x v buddhistickém klášteře
* 11x snídaně, 1x večeře
* doprovod kvalifikovaného pracovníka CK v Japonsku
* dopravu v Japonsku (včetně mnoha cest shinkansenen), kromě MHD (částečně je hrazená místní doprava v Tokyu a Osace)
* veškeré vstupy do historických objektů (chrámy, svatyně, zahrady) a muzeí (neplatí pro místa jako je placená vyhlídka na město, lanovka a pod.).
* cestovní zdravotní pojištění s krytím do 5,4 mil.
* zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:
 
* volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu atd.): 1490,- Kč
* spropitné
* odletová taxa z Filipín 750 PHP (cca 400 Kč)

Poznámka:
 
Na tento termín nelze uplatnit žádné věrnostní slevy.
Pozn: v Japonsku jsou obecně v hotelech malé pokoje cca. 15-20m2, pokud požadujete větší, informujte nás předem.

 
Poznávací zájezd do Japonska v malé skupince max. 8 obdivovatelů Japonska, zenových zahrad, buddhistických chrámů, šintoistických svatyní, starodávných zvyků a tradičního jídla.

POZNEJTE A PROŽIJTE SKUTEČNÉ JAPONSKO na zájezdu s českým průvodcem.Pozn: našim klientům se snažíme poskytnout autentický zážitek z cest. Při našich cestách tedy neprožijete dovolenou za sklem microbusu nebo autobusu a ve velké skupině. Cestujeme ve skutečně malé skupince max. 8 os. + průvodce a využíváme místní dopravu (vč. shinkansenů). Díky tomu zakusíte opravdové Japonsko, každé místo, zahradu nebo chrám si skutečně projdeme a nebude nás při tom nic omezovat. Velice nám záleží na výběru ubytování: volíme velmi dobré a komfortní 3-4* hotely, vždy v centru města, odpadává tak nutnost zdlouhavého dojíždění a trávení času v dopravních prostředích více než je nutné.

Při porovnávání se zájezdy ostatních CK, se na tuto skutečnost dobře informujte, je totiž běžnou praxí, že zájezd je složen z několika rychlých autobusových výletů bez možnosti nasát skutečnou atmosféru a pochopit podstatu japonské kultury.

Věkový průměr účastníků našich zájezdů do Japonska se obvykle pohybuje kolem 55+, tempo výletů vedeme tak, aby nebyly příliš náročné, nicméně je očekávána určitá fyzická připravenost (mobilita), zejména při celodenních výletech, kdy procházíme zahrady, chrámy, muzea a jsme tak vlastně celý den na nohou.Více jak 3000 ostrovů roztroušených v tichomoří, 3000 km dlouhý pás od Sibiře až téměř po Tchaj-wan. Země kde vychází slunce. Japonsko, místo, kde staleté tradice a moderní hodnoty spolu tvoří někdy až šokující způsob života, protkaný svátky a náboženskými rituály.
Navštívit a poznat Japonsko je jako rébus, který nemá řešení. Žádná jiná země v Asii není tak odlišná jako Japonsko. Nezáleží jestli jej navštívíte na jaře, na podzim, či v jinou roční dobu, vždy bude jiné a vždy Vás něčím překvapí a ohromí, jako třeba ultramoderní, hektické a multikulturní Tokio, které je jiné za svítání, v poledne nebo se západem slunce, kdy se stíny mrakodrapů protáhnou a rozzáří se tisíce neonů. Nebo starobylé Kyoto, poklidné a hrdé, kde v podvečerních hodinách můžete mezi úzkými uličkami spatřit cupitající maiko, budoucí gejši, avšak během mnoha svátků a slavností, které se odráží v pravidelných cyklech přírody, se promění v živý organismus, a snad i na pár chvil Vám nechá pocítit samurajské tradice a kulturu tvořenou izolací po mnoho staletí.
Cestujete individuálně nebo jste se rozhodli, že si pobyt v Japonsku prodloužíte? Až budete přesyceni zážitky a nebudete si schopni vzpomenout který z Buddhů je vetší a obdivuhodnější, jestli ten v Kamakuře, městě odkud vládl Japonsku šógun, či ten v Naře, nejvýchodnějším bodě Hedvábné stezky, nasedněte na šinkansen, vlak kterým Japonci zkrotili čas i prostor, a vydejte se na sever na vzdálené a divoké Hokkaidó, kde můžete zahlédnout medvědy, či na jih, na stále zelené Kjúšú nebo exotické tichomořské ostrovy v souostroví Okinawa a Išigaki.


  

Další termíny


14.11.2017 - 27.11.2017 14 dní od 96 490,- Kč Tento termín je již k 4.3. vyprodaný. 

program zájezdu


1. den: ODLET
 Japonsko

Setkání s průvodcem na letišti v Praze a odlet na poznávací zájezd do Japonska (v případě Vašeho zájmu z Vídně, Mnichova…) do Tokia.


  

2. den: TOKIO
 Japonsko

Přílet do Tokia. Transfer do hotelu a ubytování v moderním tokijském centru. Po nezbytném odpočinku po dlouhé cestě se vrhneme na objevování této fascinující 13 mil. metropole.

  

3. den: TOKIO
 Japonsko

Během dvou dní navštívíme neustále pulsující čtvrti Shinjuku a Shibuju, nedalekou svatyni Meiji uzavřenou v tichém parku a s přilehlým parkem Yoyogi, kde se zejména o víkendech scházejí mladí lidé v Cosplay; v Harajuku si projdeme modní uličky kolem Takeshita dori a zkusíme si najít i čas na zastávku v proslulém Kawaii Monster Cafe. Zajedeme si také na malou chvíli k zahradám u Císařského paláce; projdeme se po nákupní čtvrť Ginza; navštívíme Kabukicho - čtvrť červených luceren s typickou „Počůranou uličkou“ a mikročtvrtí plnou miniaturních barů v Golden Gai; elektronickou čtvrť Akihabara; vydáme se na ostrov Odaiba ke kterému se klene krásný most s poetickým názvem Rainbow Bridge; čeká nás i večerní vyhlídka na Tokio z Roppongi Hills a také rybí trh Tsukuji.

  
    Tokio, Japonsko Tokio, Japonsko

   

4. den: TOKIO / NIKKO
 Japonsko

Dnes se vypravíme na celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jehož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédneme si také 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svazích zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska. Odpoledne, návrat zpět do Tokia. Večer se vydáme na další prohlídku některé z tokijských čtvrtí.

  
    Nikko, Japonsko Nikko, Japonsko

   

5. den: TOKIO > KANAZAWA
 Japonsko

Dnes se rozloučíme s Tokiem a shinkansenem se vydáme napříč Honshu na západní pobřeží do města Kanazawa, kterému se často přezdívá "Malé Kyoto". Během dnešního odpoledne a zítřejšího dne navštívíme proslulé zahrady Kenroku-en, vybudované v letech 1620-1840, dále Nomura-ke: rezidenci samurajské rodiny Nomura, kde se nachází úchvatná miniaturní stupňovitá zahrada (odborníky jedna z velmi oceňovaných zahrad v celém Japonsku) a čtvrť Chaya, kde se nacházejí rezidence gejš, které zde může i dnes potkat. Jednu z těchto rezidencí navštívíme, abyste si mohli udělat dojem kde, a za jakých podmínek byly gejši vychovávané.

  
   

   

6. den: KANAZAWA > OSAKA
 Japonsko

Dnes nás čeká odjezd do Osaky. Po příjezdu se ubytujeme, naobědváme a společně se vydáme na prohlídku Osackého hradu, obehnaného vysokými a spletitými hradbami. V podvečer si projdeme známou zábavní čtvrť Minami (Namba) a případně i Umeda Sky Building, známou výškovou budovu, zajímavě architektonicky rešenou a se skvělou vyhlídkou na Osaku.


  
    Osaka, Japonsko Osaka, Japonsko

   

7. den: OSAKA - Posvátná hora KOYA San
 Japonsko

Ráno nás čeká odjezd do samého centra japonského esoterického buddhismu - na horu Koya. Zdejší komplexy byly založeny již v roce 816 světcem Kobo Daishi. Už samotné ubytování Vám přinese neopakovatelný zážitek, přespávat budeme přímo v buddhistickém klášteře. Součástí pobytu je i tradiční vegetariánské stravování (večeře a snídaně), které nejenom výborně chutná, ale tak jak je v Japonsku zvykem, i nádherně vypadá. Navštívíme zdejší úchvatné stavby - Kongobuji, pagoda Kompon Daito, Reihonkan a zejména buddhistický hřbitov Okunoin s více jak 200.000 hroby, na jehož konci se nalézá Kukaiovo mauzoleum. Tajuplná cca 2 km cesta sekvojovým lesem se staletými náhrobky bude dalším neopakovatelným zážitkem.

  
    Koya san, Japonsko Koya san, Japonsko Koya san, Japonsko

   

8. den: KOYA > HIROSHIMA
 Japonsko

Po časném ranním buddhistickém obřadu se zúčastníme ohnivého rituálu, pak doplníme kalorie tradiční buddhistickou snídaní a vydáme přes Osaku ultramoderním shinkansenem do Hiroshimy. Po příjezdu se ubytujeme a vydáme se k památníku obětem atomové bomby, která byla svržena na město v roce 1945, dále navštívíme Mírový park A-Bomb Dome (Atomový dóm), Children´s Peace Monument s tisíci papírovými řetězy složených z origami a Hirošimský hrad.
K večeři se zastavíme ve velmi typické restauraci a ochutnáme zdejší specialitu Okonomiyaki.

  
    Hiroshima, Japonsko Hiroshima, Japonsko

   

9. den: HIROSHIMA / Ostrov MIYAJIMA
 Japonsko

Dnes nás čeká výlet lodí na posvátný ostrov Miyajima. Miyajima (doslova Ostrov-svatyně), patří v Japonsku ke třem nejkrásnějším místům a vděčí tomu zejména své plovoucí Torii a rumělkové svatyni Itsukushima. Nedaleko leží další významný buddhistický chrám Daisho-in, který navštívil i tibetský Dalajlama. Po celém ostrově se toulají jelínci (tak jako v Naře), najdete je prakticky všude, uprostřed cesty, silnice, kolem chrámů i svatyní. Jelínci patří totiž podle šintoistické tradice mezi poslíčky bohů, mají tak zde zaručenou ochranu. Během dne navštívíme zdejší chrámy a svatyně a nakonec se vydáme lanovkou na Mt. Misen, ze které je úchvatný výhled na Vnitřní moře s mnoha ostrovy a ostrůvky. Za vyzkoušení také stojí zdejší vyhlášené pečené ústřice, které můžeme ochutnat v některé ze zdejších výtečných restaurací. Pozdě odpoledne se vrátíme zpět do Hiroshimy.


  
    Miyajima, Japonsko Miyajima, Japonsko

   

10. den: HIROSHIMA > HIMEJI > KYOTO
 Japonsko

Dopoledne nasedneme na supermoderní shinkansen a vydáme do Himeji, kde se nachází nejznámější a nejkrásnější japonský hradní komplex Himeji (zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO). Himeji, se vypíná vrcholku kopce Himejama, na břehu vodního příkopu a patří mezi nejzachovalejší hradní komplexy v zemi.
Tento hrad nebyl nikdy dobyt, nezachvátil ho požár, ani ho nezasáhly bomby na konci druhé světové války. Vše přečkal bez úhony. Pětiposchoďový, 50 metrů vysoký hrad typu donžón, jehož hlavní částí je tedy obytná i obranná věž zároveň, existuje v této podobě už čtyři sta let. Už z dálky působí opravdu impozantně, a není divu, že se zde natáčelo mnoho slavných snímků, mezi nimi Kagemuša a Ran od režiséra Kurosawy a ve filmu o agentovi 007 Žiješ jenom dvakrát, ve kterém legendární slova "Bond, James Bond" říkal Sean Connery, tu měla sídlo japonská tajná služba. Vidět jste ho mohli i ve filmu “Poslední Samuraj”. Kvůli bílým zdem se hradu přezdívá Bílá volavka. Himeji prošel nákladnou a dlouhou rekonstrukcí (duben 2010 - březen 2015), budete mít tak opravdu skvělou příležitost poznat ho tak, jak ho několik generací nespatřilo.

Po prohlídce Himeji se shinkansenem přesuneme do cíle našeho japonského putování, perly dálného východu - Kyota, bývalého hlavního města Japonska, založeného již v roce 794. V následujících dnech budeme mít dostatek času k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. chrámu Kyomizudera, Ginkakuji (Stříbrný pavilon), Kinkakuji (Zlatý pavilon), zenový chrám Rjóanji s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji se zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin...
Po ubytování v hotelu se vydáme na tradiční místní trh po Nishiki-dori. Zde poznáte mnoho japonských surovin, přísad a hotových pokrmů, které se používají i při přípravě tradiční japonské kuchyně - Kaiseki ryori. Jedná se o tzv. „haute cuisine" a původně byly tyto pokrmy servírovány při čajovém obřadu. Kaiseki ryori je velmi náročné na přípravu a je určeno nejen pro potěchu žaludku, ale i oka. Večeře bude ve výborném sushi baru s "dopravníkovým pásem".


  
    Kyoto, Japonsko Kyoto, Japonsko

   

11. den: KYOTO
 Japonsko

Celodenní prohlídka Kyota. Začneme v západní časti města u zenové zahrady Ryoanji, poté si prohlédneme Zlatý pavilon a odtu se přesuneme do opatství Daitokuji, které pečlivě skrývá jedny z nejlepších japonských zenových zahrad, které si v poklidném meditativním tempu prohlédneme, naž se zastavíme na oběd ve výborné místní restauraci. Poté si se západem slunce prohlédneme Tokugawskou rezidenci (hrad) Nijo a s pokračujícím večerem se projdeme po tradičním Gionu, kde snad, při troše štěstí, spatříte v křivolakých uličkách starého města, maiko - budoucí gejši.

  
   

   

12. den: KYOTO
 Japonsko

Dnes nás čeká náročný den - cesta po buddhistických chrámech a zahradách východní strany Kyota známá jako Higashiyama. Začneme u Stříbrného pavilonu Ginkakuji a pak se budeme pomalu přesunovat po Filosofově stezce k opatství Nanzenji se skvostnými zenovými zahradami a mnoha dalšími chrámy až dojdeme ke chrámu Kyomizudera. Dále se vydáme do jižní části města, kde se nachází šintoistická svatyně Fushimi Inari Taisha. Svatyně byla založena již v roce 711 a je zde uctívána Ukanomitama-no-Mikoto, bohyně rýže a jídla. Jsou zde stovky a tisíce malých i velkých rumělkových bran Torii, vměstnaných jedna vedle druhé. Tvoří tak několika kilometrový okruh kolem zdejší chrámové hory. My si projdeme část a odpoledne se vrátíme do Kyota.

  
    Kyoto, Japonsko

   

13. den: OSAKA - PRAHA // OSAKA - FILIPÍNY (CEBU)
 Filipíny

Přesun na letiště (Osaka, Tokyo nebo Nagoya) a odlet zpět do Evropy.
Přílet do Prahy 13. nebo 14. den.

VARIANTA S PRODLOUŽENÍM POBYTU U MOŘE NA FILIPÍNÁCH
Individuální odjezd (vlakem) na letiště (bez průvodce).
Ti, kteří zvolili pouze poznávání Japonska odletí spolu s průvodcem zpět do ČR. Ostatní pak pokračují letem (bez čj průvodce) do Cebu na Filipíny (4:45).
Zde na Vás bude čekat lokální anglicky mluvící průvodce a odveze do hotelu, kde strávíte volné dny odpočinkem na plážích ostrova Mactan nebo se přesunete na ostrov krásný ostrov BOHOL a PANGLAO s vyhlášenými plážemi a skvělými hotely.

Pobyt v CEBU: vybrat si můžete z hotelů kategorie 3-5* :
kat.3*: COSTABELLA TROPICAL BEACH HOTEL, typ pokoje Superior Room
kat.4*: CRIMSON RESORT & SPA, typ pokoje Deluxe
kat.5*: SHANGRI-LA MACTAN RESORT & SPA, typ pokoje Deluxe Seaview
Pobyt na 6 nocí ve vybraném resortu se snídaní.

Varianta s pobytem na ostrově BOHOL/PANGLAO (celkem 8 nocí na Filipínách)
Následující den po příletu na Filipíny Vás čeká transfer do přístavu a cca. 2-2,5 hod. plavba na ostrov Bohol a následně přesun vozem (cca 30 min) na nedaleký na ostrov Panglao, který je známý pro své krasné pláže a pohodový pobyt.
Ubytování v hotelu kat.4*: SOUTH PALM RESORT ****, typ pokoje Deluxe Garden view (na vyžádání i další rezorty) na 6 nocí se snídaní.
Možnost výletů na Bohol, kde můžete spatřit slavné opičky Tarsier (Nártoun) nebo zavítat mezi tzv. Čokoládové hory (Chocolate Hills) - kuželovité kopce na filipínském ostrově Bohol mající v období sucha čokoládovou barvu. Pro svou výjimečnost byly navrženy k zápisu do seznamu Světového dědictví UNESCO.
Po 6 nocích strávených v resortu se opět přesunete do hotelu v Cebu, kde přenocujete a následující den odletíte zpět do Prahy (možnost zastávky v Hongkongu, nebo Singapuru).

 South Palms Resort 
   

   

Hotely:


název hotelu:
 

South Palms Resort


Země:
 
Filipíny
Lokalita: Bohol
Popis: South Palms Resort se nacházící v srdci ostrova Panglao, je tak ideálním místem nejen pro klidný odpočinek na nádherné plaží, ale i skvělou základnou pro objevování ostrova Bohol.

South Palms Resort nabízí kromě jiného 24-hodinovou pokojovou služba, Wi-Fi zdarma ve všech pokojích, sejf, obchod se suvenýry/dárky, nonstop recepce. Hosté si mohou vybrat z 90 pokojů, z nichž je každý každý velmi vkusně zařízen. Klimatizované pokoje s interiéry v tropickém stylu jsou vybavené kabelovou TV s plochou obrazovkou, osobním trezorem, příslušenstvím pro přípravu čaje a kávy a minibarem.

K dispozici jsou pokoje typu:
Deluxe Gardenview
Deluxe Poolview
Deluxe Beachfront
Premium Beachfront
Beach Villa
South Palms Villa (vhodné pro 4 os.)
Panglao Villa (vhodné pro 4 os.)

V hotelu je k dispozici badmintonový kurt, fitness centrum, venkovní bazén, masáž. Vynikající vybavení a výborná poloha dělá ze South Palms Resort perfektní základnu z níž si bude moci pobyt na Filipínách skutečně užít.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo na pláži
Úroveň: 4*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 14.11.2017-27.11.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji - pouze Japonsko (96 490,- Kč)   osob  
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 3* (132 390,- Kč)   osob  
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 4* (138 790,- Kč)   osob  
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na Filipínách 5* (153 280,- Kč)   osob  
Cena za os. ve dvoulůžkovém pokoji s hotelem na ostrově BOHOL/PANGLAO 4*+ (143 380,- Kč)   osob  
Volitelné připojištění (storno zájezdu, zavazadla, odpovědnost za škodu) (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

25.09.2017 - Otevírací doba 28. - 29. 9. 2017

Vážení klienti, ve čtvrtek 28. 9. a v pátek 29. 9. 2017 bude naše kancelář zavřená. Předem se omlouváme za případné zdržení v odpovědi na vaše maily nebo zavolání. V pondělí jsme zpět v plném provozu a rádi vás u nás přivítáme a budeme opět odpovídat na vaše poptávky a požadavky. Děkujeme za pochopení a přejeme i vám příjemné prožití státního svátku a případného prodlouženého víkendu.

doporučujeme

Peru a Bolívie: po stopách Inků a conquistadorů
Peru a Bolívie: po stopách Inků a conquistadorů
Bolívie

19.10.2017-05.11.2017
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 106790,- Kč
To nejlepší z Argentiny: od východu na západ, od severu k jihu
To nejlepší z Argentiny: od východu na západ, od severu k jihu
Argentina

16.11.2017-28.11.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 86990,- Kč
Japonsko s českým průvodcem a s možností prodloužení pobytu u moře na Filipínách
Japonsko s českým průvodcem a s možností prodloužení pobytu u moře na Filipínách
Japonsko

18.10.2017-01.11.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 73490,- Kč
THAJSKO JINAK - 10 nocí za skvělou cenu: Krabi + ostrov Koh Hai
THAJSKO JINAK - 10 nocí za skvělou cenu: Krabi + ostrov Koh Hai
Thajsko
Koh Hai Fantasy Resort & Spa
30.10.2017-11.11.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 36600,- Kč